Orłowo

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Orłowo

Wiadomości

stat

Poznaj tajemnice Małego Kacka

artykuł historyczny
W Małym Kacku nie brakuje malowniczych zakamarków.
W Małym Kacku nie brakuje malowniczych zakamarków. fot. Dariusz Sobiecki/galeria Trojmiasto.pl

Przed nami kolejny spacer historyczno-krajoznawczy po Gdyni. Tym razem w sobotę będzie można zapoznać się z zakamarkami Małego Kacka i części Orłowa.Znasz ciekawostki na temat swojej dzielnicy?

nie, żadnych

28%

być może kilka

49%

tak, całkiem sporo

23%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 249
Zanim zacznie się sobotni spacer, w godz. 10-13 przed Szkołą Podstawową nr 11 przy ul. Wrocławskiej 52 zobacz na mapie Gdyni odbędzie się festyn, obfitujący w kaszubskie akcenty.

- Będzie tam można nie tylko podziwiać tradycyjne stroje, ale też nauczyć się kaszubskiego haftu czy skosztować kaszubskiej kuchni - zachęca Jerzy Miotke, były radny Gdyni i wieloletni propagator kaszubskiej kultury.
Po festynie, ok. godz. 12:45 zacznie się spacer, który za darmo poprowadzi Jarosław Ellwart, autor przewodników po Kaszubach, Kociewiu i Borach Tucholskich. Uczestnicy przejdą przez Mały Kack i część Orłowa. Także dlatego, by przypomnieć, że granica Orłowa nie kończy się na al. Zwycięstwa, ale sięga do ul. Adwokackiej zobacz na mapie Gdyni.

To kolejny spacer dzielnicowy w Gdyni. Wcześniej mieszkańcy Trójmiasta mogli zwiedzać zakamarki Redłowa, a także stoczni. Organizowano również spacery tematyczne.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (33)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.07.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Galeria zdjęć dzielnicy Orłowo

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Orłowo

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Orłowo