Orłowo

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Orłowo

Wiadomości

stat

Poznaj tajemnice Małego Kacka

artykuł historyczny
W Małym Kacku nie brakuje malowniczych zakamarków.
W Małym Kacku nie brakuje malowniczych zakamarków. fot. Dariusz Sobiecki/galeria Trojmiasto.pl

Przed nami kolejny spacer historyczno-krajoznawczy po Gdyni. Tym razem w sobotę będzie można zapoznać się z zakamarkami Małego Kacka i części Orłowa.Znasz ciekawostki na temat swojej dzielnicy?

nie, żadnych

28%

być może kilka

49%

tak, całkiem sporo

23%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 249
Zanim zacznie się sobotni spacer, w godz. 10-13 przed Szkołą Podstawową nr 11 przy ul. Wrocławskiej 52 zobacz na mapie Gdyni odbędzie się festyn, obfitujący w kaszubskie akcenty.

- Będzie tam można nie tylko podziwiać tradycyjne stroje, ale też nauczyć się kaszubskiego haftu czy skosztować kaszubskiej kuchni - zachęca Jerzy Miotke, były radny Gdyni i wieloletni propagator kaszubskiej kultury.
Po festynie, ok. godz. 12:45 zacznie się spacer, który za darmo poprowadzi Jarosław Ellwart, autor przewodników po Kaszubach, Kociewiu i Borach Tucholskich. Uczestnicy przejdą przez Mały Kack i część Orłowa. Także dlatego, by przypomnieć, że granica Orłowa nie kończy się na al. Zwycięstwa, ale sięga do ul. Adwokackiej zobacz na mapie Gdyni.

To kolejny spacer dzielnicowy w Gdyni. Wcześniej mieszkańcy Trójmiasta mogli zwiedzać zakamarki Redłowa, a także stoczni. Organizowano również spacery tematyczne.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (33)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Galeria zdjęć dzielnicy Orłowo

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Orłowo

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Orłowo